BIP
GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Aktualności
Akcja poszukiwawcza na Zatoce Puckiej
19.08.2015
Dzisiaj wieczorem (środa, 19 sierpnia) załoga śmigłowca W-3RM Anakonda z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wspierała poszukiwania dwóch osób, które wypadły z jachtu na Zatoce Puckiej.

W akcji uczestniczyły również jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Załoga śmigłowca W-3RM Anakonda pełniąca dyżur na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego została zaalarmowana około godziny 19.00. Z informacji przekazanych służbom ratowniczym Marynarki Wojennej wynikało, że na Zatoce Puckiej, pomiędzy miejscowościami Rewa i Kuźnica, zaginęły dwie osoby. Maszyna dowodzona przez kpt. pil. Marcina Abłażewicza wystartowała z lotniska w Gdyni Babich Dołach o godzinie 19.07 i po trzech minutach lotu rozpoczęła poszukiwania. W rejonie poszukiwań znajdowały się również jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Po około 20 minutach załoga Anakondy otrzymała informację, że zaginione osoby zostały odnalezione przez jednostki pływające.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych