BIP
GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Aktualności
Pożegnanie z mundurem
28.02.2017
W 43. Bazie Lotnictwa Morskiego pożegnano doświadczonego technika pokładowego młodszego chorążego marynarki Mirosława Ochterę, który dzisiaj kończy wieloletnią służbę wojskową.

 

Młodszy chorąży Mirosław Ochtera ma na swoim koncie 32 lata służby wojskowej. Jego pierwszym stanowiskiem w służbie zawodowej był starszy mechanik w 16. Pułku Lotnictwa Specjalnego. Następnie objął obowiązki starszego mechanika klucza eksploatacji samolotów w 7. Pułku Lotnictwa Specjalnego a od 1989 roku był starszym mechanikiem w 18. Eskadrze Lotnictwa Ratowniczo - Łącznikowego MW. Po sformowaniu Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej pełnił obowiązki technika pokładowego w 1. Puckim Dywizjonie Lotniczym oraz 28. Puckiej Eskadrze Lotniczej. Na samolotach An-2, śmigłowcach Mi-2 i W-3 wylatał łącznie 2800 godzin. Z mundurem roztaje się jako technik pokładowy ratowniczych W-3RM Anakonda z uprawnieniami instruktora na tym śmigłowcu. W trakcie służby wyróżniony został Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Srebrnym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.


Młodszy chorąży marynarki Mirosław Ochtera wiele dni służby spędził na dyżurach w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego. Uczestniczył też w wielu akcjach ratowniczych na morzu. Powyżej zdjęcie załogi Anakondy wykonane po jednej z takich akcji. Mirosław Ochtera drugi od lewej. (foto kmdr ppor. Czesław Cichy)

 

Do ostatnich dni służby chorąży Mirosław Ochtera zaangażowany był w obloty techniczne modernizowanych śmigłowców W-3. Na zdjęciu wykonanym po odbiorze W-3 0209 pierwszy z prawej. (foto archiwum kmdr por. pil. Waldemar Orliński)

 

Z końcem lutego z mundurem żegna się również kmdr ppor. Tadeusz Powałowski – szef sekcji personalnej 44. Bazy Lotnictwa Morskiego.

Dziękujemy za Waszą służbę!

 


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych