BIP
GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Aktualności
Poległym lotnikom morskim...
14.03.2017
W najbliższą niedzielę, 19 marca, Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej odda hołd poległym na służbie lotnikom morskim.

 

 

W Kościele Garnizonowym w Gdyni–Oksywiu odprawiona zostanie msza święta w intencji poległych a po jej zakończeniu delegacje jednostek brygady złożą wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą na Cmentarzu Marynarki Wojennej.

W najbliższą niedzielę o godzinie 11.00, w Kościele Garnizonowym przy ul. Śmidowicza, odprawiona zostanie msza święta w intencji poległych na służbie lotników. Po zakończeniu nabożeństwa, około godziny 12.15, delegacje Dowództwa Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz 43. i 44. Bazy Lotnictwa Morskiego złożą kwiaty pod pamiątkową tablicą poświęconą „Pamięci lotników, którzy zginęli służąc w lotnictwie Marynarki Wojennej RP”. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.

Trzecia niedziela marca to tradycyjny dzień pamięci poświęcony lotnikom morskim. W tej intencji w Kościele Garnizonowym w Gdyni Oksywiu odprawione zostało nabożeństwo. Po jego zakończeniu delegacje Dowództwa Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, 43. i 44. Bazy Lotnictwa Morskiego a także stowarzyszeń byłych żołnierzy zawodowych złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pod tablicą poświęconą „Pamięci lotników, którzy zginęli służąc w lotnictwie Marynarki Wojennej RP” oraz na grobach zmarłych żołnierzy pochowanych na Cmentarzu MW.

(foto kmdr ppor. Czesław Cichy)

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych