GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Sukcesy BLMW w tenisie ziemnym
05.09.2017
W zakończonych w zeszłym tygodniu mistrzostwach Wojska Polskiego w tenisie ziemnym reprezentacja MW zajęła pierwsze miejsce. Czołowe miejsca w konkurencjach indywidualnych i w parach zajęli przedstawiciele Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

W dniach 28 sierpnia – 1 września na kortach tenisowych Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w tenisie ziemnym. Celem zawodów było wyłonienie mistrzów Wojska Polskiego w grze pojedynczej, deblowej, mieszanej oraz w klasyfikacji drużynowej. Zawody przeprowadzono w sześciu grupach, systemem pucharowym. Do gry przystąpiło jedenaście drużyn, a w skład drużyny Marynarki Wojennej z BLMW weszli:

• kmdr ppor. Adam Beczek - Dowództwo BLMW
  • chor. Grzegorz Wawrzyniak – 44. BLotM
  • mł. chor. Krzysztof Konkel – 43. BLotM
  • mat. Bartłomiej Lesner – 43. BLotM

Drużynowo, pierwsze miejsce zajęła drużyna Marynarki Wojennej.
Pierwsze miejsce w grze singlowej w grupie powyżej 45 lat zajął chor. Grzegorz Wawrzyniak z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach.

Trzecie miejsce w grze deblowej zajęli mł. chor. Krzysztof Konkel z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni i st. mar. Jarosław Mraz z Dywizjonu Okrętów Wsparcia.
Trzecie miejsce w grze mikst zajęli kmdr ppor. Adam Beczek z Dowództwa BLMW i st. Mar. Monika Bilak z Komendy Portu Wojennego w Gdyni.
Czwarte miejsce w grze deblowej zajęli kmdr ppor. Jarosław Dziekoński z Zespołu Zarządzania Wsparciem Teleinformatycznym w Gdyni i chor. Grzegorz Wawrzyniak z 44. BLotM.

Organizatorem zawodów było 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego i 31. Baza Lotnictwa Taktycznego.