BIP
GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Aktualności
Święto  43. Bazy Lotnictwa Morskiego - Dzień otwarty -  już w sobotę!
07.09.2017
Do uroczystości święta 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach pozostały już tylko dwa dni. Ruszamy w sobotę uroczystą zbiórką o godzinie 10.00.

Podczas dnia otwartego, na lotnisku Babie Doły, zobaczyć będzie można dynamiczny pokaz pilotażu na śmigłowcach Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej: pokładowym SH-2G, ratowniczym W-3WARM oraz śmigłowcu zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ. Pokaz ratownictwa morskiego zaprezentuje załoga śmigłowca W-3. Pokazy dynamiczne w powietrzu zaprezentują goście z 4 Skrzydła Szkolnego, 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz Brygady lotnictwa Wojsk Lądowych. Na wystawie statycznej znajdą się statki powietrzne Brygady Lotnictwa MW wraz z uzbrojeniem. Obejrzeć będzie można także wyposażenie, jakim dysponuje 43 Baza.

Przypominamy, że wejście na teren pokazów odbywać się będzie przez Bramę Papieską (ul. Zielona) od godziny 9.30. Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni uruchomi tego dnia, w godz. 9 – 17, linię autobusową nr 209, w relacji Plac Kaszubski Babie Doły. Autobusy na tej linii kursować będą z częstotliwością 5 - 10 minut. Dojazd na Piknik możliwy będzie także autobusami linii 109.

Szczegóły dojazdu na lotnisko Babie Doły w dniu 9 września.


Uwaga! Przypominamy także, że na teren lotniska nie będzie można wjechać samochodem! Odległość od bramy Papieskiej do miejsca pokazu wynosi ok. 2 km.
Współorganizatorami Dnia Otwartego są Urząd Miasta Gdyni i Fundacja Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303.

Program dnia otwartego 43 Bazy lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach

  • 10.00 – uroczysta zbiórka
  • 10.55-11.10 – pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej i Orkiestry Reprezentacyjnej Sił powietrznych z Koszalina
  • 11.10-12.00 – występy artystyczne na scenie
  • 11.10-16.00 – prezentacja statyczna sprzętu lotniczego i techniki wojskowej
  • 12.00-14.00 – pokazy lotnicze

Przez cały czas trwania dnia otwartego dostępne będą:

  • - wystawa statyczna samolotów i śmigłowców
  • - wystawa uzbrojenia i specjalistycznego wyposażenia

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych