BIP
GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Aktualności
Samoloty i śmigłowce BLMW na pokazach lotniczych
02.05.2018
Na pokazach lotniczych w kraju, ale także w Wielkiej Brytanii i Czechach będzie można w tym roku zobaczyć samoloty i śmigłowce Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Pierwsza okazja już na początku czerwca.


W pierwszy weekend czerwca na pokazy Aviaticka pout 2018 do Pardubic w Czechach udaje się załoga śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM. W trakcie imprezy załoga zaprezentuje Anakondę w powietrzu, wykonując dynamiczny pokaz ratownictwa. Pokaz ratownictwa, w wykonaniu załóg śmigłowców Anakonda, obejrzeć będzie można także dwa tygodnie później w Świnoujściu, w ramach obchodów 100 lecia MW, a także pod koniec czerwca w Gdyni, w ramach obchodów Dni Morza. Tradycyjnie, pokaz ratownictwa, załogi zaprezentują również w sierpniu, w trakcie pokazów Gdynia Aerobaltic w Gdyni. 24 czerwca w ramach obchodów 100 lecia MW, samoloty i śmigłowce BLMW wykonają defiladę lotniczą, a dynamiczny pokaz ratownictwa wykona załoga śmigłowca W-3WARM. Na ziemi i w powietrzu zaprezentują się statki powietrzne BLMW w sierpniu w Warszawie, Radomiu i Dęblinie w trakcie obchodów święta Wojska Polskiego, 100 lecia Niepodległości oraz 100 lecia Lotnictwa Wojskowego. Przypadające również w tym roku 100 lecie brytyjskich, Królewskich Sił Powietrznych uświetnią pokazy w Cosford, 10 czerwca, w trakcie których, na ziemi, zaprezentuje się M-28B 1R Bryza. W tym samym czasie Bryzę będzie można również zobaczyć w trakcie obchodów święta 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Szczegółowe informacje na temat pokazów i wystaw lotniczych z planowanym udziałem samolotów i śmigłowców BLMW dostępne są w zakładce Pokazy lotnicze.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych