BIP
GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Aktualności
 Pożegnanie w Dowództwie BLMW
11.06.2018
W piątek, 8 czerwca pożegnaliśmy, szefa sekcji personalnej Dowództwa Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, kmdr. ppor. Daniela Dessauera.Odchodzącego na wyższe stanowisko służbowe, kmdr. ppor. Dessauera, żegnał Dowódca BLMW kmdr pil. Tadeusz Drybczewski oraz żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej Dowództwa BLMW.

Komandor podporucznik Daniel Dessauer ukończył Wojskową Akademię Techniczną i w 2000 roku rozpoczął służbę w strukturach Lotnictwa Morskiego, na stanowisku dowódcy plutonu kompani transportowej w 4 batalionie zabezpieczenia w Darłowie. Od 2003 roku kontynuował służbę w Dowództwie Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej na stanowisku młodszego specjalisty w sekcji techniki lotniczej, a od 2012 roku jako oficer sekcji personalnej. W tym samym roku rozpoczął służbę w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR/MTT w Bośni i Hercegowinie. Po powrocie do kraju kontynuował służbę jako oficer sekcji personalnej Dowództwa BLMW. W 2015 roku ponownie wziął udział w misji poza granicami kraju, tym razem Resolute Support na rzecz Islamskiej Republiki Afganistanu. Od kwietnia 2014 roku pełnił obowiązki szefa sekcji personalnej Dowództwa Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
Od 11 czerwca br, komandor porucznik Daniel Dessauer, rozpoczyna pełnienie obowiązków w strukturach Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Na nowym stanowisku życzymy samych sukcesów!


GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych