BIP
GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Aktualności
Sztandar dla Dowództwa BLMW
04.04.2019
W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu informujemy, że przygotowania do pozyskania sztandaru wojskowego dla dowództwa BLMW przebiegają zgodnie z przyjętym planem.


 

 

Zbiórkę pieniędzy z dobrowolnych wpłat na konto prowadzi
Komitet Honorowy Fundatorów Sztandaru.
Planujemy, że uroczyste wręczenie sztandaru odbędzie się 13 lipca br, w ramach Święta BLMW, która w tym roku obchodzi swoje 25 lecie. Uroczystość będzie częścią Pikniku Lotniczego, uświetniającego to wydarzenie. W procesie przygotowań zainicjowaliśmy cykl spotkań z Prezydentem Miasta Gdynia, w zakresie współpracy przy organizacji Pikniku oraz zawiązaliśmy współpracę z Fundacją Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303.
13 lipca na niebie oksywskiego lotniska gościć będziemy m. in. Zespół Biało -Czerwone Iskry, w pełnym, sześciosamolotowym składzie, a także F-16, Su-22, MiG-29 i Mi-24. Swój kunszt zaprezentują także piloci BLMW, prezentując w dynamicznym pokazie śmigłowce W-3WARM, SH-2G i Mi-14PŁ. Na ziemi zobaczyć będzie można 17 statków powietrznych z 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego, Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oraz Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.


Informacje dotyczące procesu pozyskania sztandaru, jego projekt, a w późniejszym czasie także szczegółowy program Pikniku oraz informacje z nim związane będzie można teraz znaleźć w zakładce
Święto BLMW - PIKNIK LOTNICZY

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych