BIP
GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Aktualności
Czas Świąt Wielkiej Nocy
19.04.2019
W środę, 17 kwietnia w Klubie 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Babich Dołach, odbyło się wielkanocne spotkanie kadry i pracowników resortu obrony narodowej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, a także byłych żołnierzy i pracowników RON

W jego trakcie Dowódca Gdyńskiej Brygady, kmdr pil. Jarosław Czerwonko złożył wszystkim zebranym życzenia zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy. Szczególne życzenia i ciepłe słowa skierował do rodzin, które wspierają lotników morskich w codziennej pracy i służbie. Dziekan Marynarki Wojennej ksiądz komandor Zbigniew Rećko przypomniał w krótkich słowach, jak ważne są nadchodzące święta, jaka jest ich istota i treść. Ks. kapelan ppor. Tomasz Wojciechowski odmówił modlitwę, pobłogosławił zebranych oraz poświęcił potrawy.

***

W czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych funkcjonowanie lotnisk Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni Babich Dołach, Siemirowicach i Darłowie codziennie zabezpieczać będą żołnierze na służbach i dyżurach. W gotowości do niesienia pomocy ludziom morza pozostają załogi dyżurne SAR w Gdyni i Darłowie, a w gotowości do rozpoznania obszarów morskich oraz wsparcia systemu SAR - załoga dyżurna z Siemirowic. Siadając przy Wielkanocnym stole warto pamiętać o „Tych co na służbie”. Funkcjonowanie lotnisk zabezpieczać będą: dyżurna służba operacyjna, służby dyżurne baz lotnictwa morskiego, służby ruchu lotniczego, Lotniskowych Biur Meteorologicznych, specjaliści Wojskowej Straży Pożarnej, służb technicznych, medycznych oraz logistycznych.

***
Życzenia Dowódcy BLMW

Serdeczne życzenia zdrowych i przede wszystkim spokojnych Świąt,
kieruję do żołnierzy i pracowników RON, do wszystkich,
którzy ten świąteczny czas spędzą na służbie,
do naszych żołnierzy pełniących obowiązki
w Polskich Kontyngentach Wojskowych: EU Sophia i Pułaski,
a także do ich rodzin,
do byłych dowódców brygady i byłych żołnierzy
oraz sympatyków lotnictwa morskiego i ich rodzin,

Wszystkim życzę samych niezapomnianych chwil,
spędzonych w gronie najbliższych i przyjaciół!

Dowódca Gdyńskiej Brygady Lotnictwa
Marynarki Wojennej
kmdr pil. Jarosław Czerwonko
GALERIA Spotkanie Wielkanocne, 17 kwietnia 2019Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych