BIP
GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Aktualności
Ewakuacja medyczna pracownika platformy
13.06.2019
Załoga dyżurna SAR pełniąca dyżur w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego w Gdyni-Babich Dołach ewakuowała nad ranem poszkodowanego pracownika platformy wiertniczej, działającej na Bałtyku.Dziś rano, kilka minut przed godziną czwartą, załoga śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM Anakonda, pełniąca dyżur ratowniczy w Gdyni-Babich Dołach otrzymała sygnał, że stan zdrowia jednego z pracowników platformy wiertniczej, znajdującej się na Bałtyku Południowym, ok. 100 km na północ od Gdyni, wymaga jego ewakuacji na ląd.

Śmigłowiec dowodzony przez kpt. pil. Marka Wawrzyniaka osiągnął gotowość do działań o godzinie 4.03, i pięć minut później wystartował w kierunku platformy wiertniczej. O godzinie 4.39 maszyna wylądowała na lądowisku platformy, a na jej pokład przekazano poszkodowanego na noszach.


Dziesięć minut później załoga rozpoczęła powrót do lotniska macierzystego Oksywie, gdzie lądowała o godzinie 5.20. Poszkodowany przekazany został obsadzie medycznej, karetki pogotowia, oczekującej już na lotnisku.


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych