BIP
GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Aktualności
Kwalifikacje podoficerskie w 43 Bazie
25.10.2018
W 43 Bazie Lotnictwa Morskiego odbyły się kwalifikacje do korpusu podoficerskiego. Wyłoniono w ten sposób żołnierzy, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje i rozwijać wojskową karierę poprzez ukończenie szkoły podoficerskiej.

W dniach od 22 do 23 października w 43 Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni odbyły się kwalifikacje kandydatów do korpusu podoficerskiego spośród szeregowych zawodowych. Kandydaci na przyszłych podoficerów przez dwa dni zmagali się z zadaniami z zakresu wiedzy teoretycznej, praktycznej, sprawności fizycznej oraz zaprezentowali swoje osiągnięcia przed komisją kwalifikacyjną. Do „walki” o prestiż i możliwość dalszego rozwoju w korpusie podoficerskim stanęło 16 żołnierzy. Organizacja kwalifikacji spoczęła na barkach Starszego Podoficera Dowództwa Bazy – st. chor. Piotra SKALSKIEGO. Do składu 12-osobowej komisji weszli fachowi instruktorzy z korpusu oficerskiego i podoficerskiego.
Spośród uczestników kwalifikacji zostaną zarekomendowani dowódcy 43 Bazy Lotnictwa Morskiego tylko najlepsi z najlepszych. Wybrańcy zostaną skierowani na kwalifikacje do szkół podoficerskich we wskazanych specjalnościach.

GALERIAMinisterstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych