BIP
GDYŃSKA BRYGADA LOTNICTWA MARYNARKI WOJENNEJ
Aktualności
Pierwsza w tym roku Akcja Serce BLMW
14.01.2019
W sobotę, 12 stycznia załoga z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała pierwsze w tym roku zadanie transportu medycznego w ramach „Akcji Serce”.

W piątek, 11 stycznia w późnych godzinach wieczornych do Dyżurnej Służby Operacyjnej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wpłynęło zadanie wsparcia zespołu transplantologów, ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w ramach "Akcji Serce". Zgodnie z obowiązującymi procedurami do przeprowadzenia transportu wytypowano załogę i przygotowano do lotu samolot z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego. W sobotę o godzinie 11.36 samolot M28B Bryza dowodzony przez kpt. pil. Tomasza Kawulę z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego wystartował z lotniska Oksywie, kierując się na lotnisko Krzesiny, na którym lądował o 12.34. Tam na pokład transportowo - desantowej Bryzy wszedł zespół transplantologów z organem przeznaczonym do przeszczepu i o godzinie 13.35 samolot wystartował do Katowic. Po pięćdziesięciu minutach lotu Bryza lądowała w Katowicach, skąd personel medyczny natychmiast udał się do oczekującego na przeszczep pacjenta. O godzinie 14.39 załoga rozpoczęła powrót do macierzystej bazy w Babich Dołach, gdzie lądowała o 16.21, kończąc tym pierwszą w tym roku "Akcję Serce", przeprowadzoną przez BLMW.

***

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w "Akcji Serce" od wielu lat. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu uczestniczą załogi samolotów transportowych Bryza.


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych